Puro Aromalandırma

Puro Aromalandırma

Puro aromalandırma işlemi için öncelikle eski bir humidorunuzu kullanın ya da İspanyol sedir ağacındanyapılma küçük bir humidor satın alın. Çünkü unutmayın ki bu işlemi yaptığınız humidoru bir daha başka hiçbir şekilde kullanamayacaksınız.

Puro Aromalandırma
İlk olarak puronuzu aromalandırmak için sevdiğiniz bir şarap, viski veya konyak alın. Aslında her türlü alkol kullanılabilir. Ama şekerli alkoller puronuzu yapış yapış yapacaktır. O yüzden tercih edilmez. Beğendiğiniz alkolü bir bardağa az miktarda dökün. Bir bezi bardağa batırmak sureti ile nemlendirin ve humidorunuzun içini silin. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bezin çok ıslak değil nemli olması ve humidor silinirken alkol damlacıklarının humidorun içine damlamamasıdır. Sonra bardak içerisinde kalan alkolü nemlendiricinizin içine dökün ve su yerine humidorunuzda bunu kullanın.

Sonra aromalandırmak istediğiniz puroları alın, plastik poşette ise poşetten çıkartın. Bu arada bu işlem için markalı veya özel puro kullanmanız gerekmez, çünkü özel puronuzdan geriye hiçbir aroma kalmayacaktır. Sadece yeni oluşan aroma puronuza tat veriyor olacaktır. Purolarınızı ve nemlendiricinizi humidorun içine yerleştirin. Humidorunuzun üzerine kullandığınız alkolün adı ve aromalandırma tarihini bir kağıda yazıp humidorunuzun üzerine yapıştırın.

Önemli bir ayrıntı da her hafta nemlendiricinize alkol ekleyecek olmanız. Yaklaşık bir ay sonra purolarınız aromalanmış olacaktır. Keyifli içimler dileriz.