V Puro Makası

V Puro Makası

V Puro kesici – v puro makası, diğer kesicilere nazaran biraz daha karmaşık ve kullanımı zor bir makastır. Kesme işlemi düzgün yapılmadığı takdirde, puro, pürüzlü ve kenarları oyulmuş şekilde içilecek ve haliyle içim keyfi azalacaktır. Eğer giyotin bıçağının meraklısı iseniz, V puro makasını da kullanmak çok hoşunuza gidecektir.
V Kesici ile ustalaşmak zaman, sabır ve pratik ister . Eğer hızlı ve kolay bir kesici alet arıyorsanız, bu muhtemelen sizin için doğru bir araç değildir. Bu enstrüman ile ustalaştığınızda purodan çok daha fazla keyif alacağınızdan hiç şüpheniz olmasın:).
 
Puronun kapalı olan kısmını  V-Kesici açık haldeyken boşluğa yerleştirin. Kesimi tam kapağın bittiği yerden yapabilmek için 4 mm pay bırakın.
Parmaklarınızı kesicinin bir tarafına, başparmağınızı da diğer tarafına koyun. kesim yapmak için kesiciyi sıkıca tutun ve hızla kesiciyi sıkıştırın. Bu hareket puro kapağında bir “V” şekli oluşturacak.
V puro kesicileri ile keyifli bir puro deneyimi oluşturabilirsiniz, bıçakları keskin tutmanın çok önemli olduğunu unutmayın. Çünkü sadece bu sayede düzgün ve pürüzsüz kesilmiş bir puronuz olabilir:).
 
Kötü bir kesim puro kalitesini azaltma neden olacaktır. Ucuz V-kesicileri satın almaktan kaçının. Kötü kesimlerin çoğunun sebebi ucuz kesicilerdir ve bu yüzden puronuz dengeli yanmayabilir, ve puro keyfiniz başlamadan biter…